Wat is de beste keuze: een schutting van een rieten mat of van een bamboe mat?

Ktorá je najlepšia voľba: plot z trstinových rohoží alebo bambusová rohož?

Top 3 privacy fence rolls Reading Ktorá je najlepšia voľba: plot z trstinových rohoží alebo bambusová rohož? 3 minutes Next Which is the best choice for me: a fence made of a reed roll or from a bamboo roll?

Prírodná rohož v rolke je nielen funkčným prvkom vo vašej záhrade, ale môže prispieť aj k estetike a atmosfére vášho vonkajšieho priestoru. Pri výbere správnej rohože si môžete vybrať z niekoľkých možností vrátane bambusu a trstiny. V tomto príspevku na blogu sa bližšie pozrieme na rozdiel medzi bambusovou rohožou a trstinovou rohožou, aby ste si mohli kvalifikovane vybrať rohož, ktorá sa dokonale hodí do vašej záhrady.

Trstinové a bambusovérohože | Prírodný vzhľad a odolnosť

Obe bambusové rohože ako aj trstinové rohože majú prirodzený vzhľad, ktorý môže vašej záhrade dodať nádych organickej krásy. Bambus je pevný materiál známy svojou odolnosťou. Rýchlo rastie a absorbuje veľké množstvo CO2. Na druhej strane trstina má rustikálny vzhľad, ale je menej odolná.

Súkromie a izolácia proti hluku

Ak je súkromie dôležitým faktorom, lepšou voľbou môže byť bambusová rohož. Máme veľa rôznych rohoží a zásteny na ochranu súkromia vyrobených z bambusu. Bambusové rohože ponúkajú hustú a pevnú priečku, ktorá zatvára zvedavé pohľady. Okrem toho má bambus aj dobré zvukovoizolačné vlastnosti. Prútené rohože majú pomerne dobrú hustotu viditeľnosti. Keďže materiál je tenší, ponúka menej súkromia. Dokáže však vytvoriť otvorenejšiu a vzdušnejšiu atmosféru.

Odolnosť voči poveternostným vplyvom a trvanlivosť

Bambus je vo všeobecnosti odolnejší voči rôznym poveternostným podmienkam, ako je dážď, slnko a vietor. S pomocou nášho výrobkov na údržbu si zachová svoju farbu a odolnosť aj po vystavení prírodným živlom. Na druhej strane, trstina sa časom znehodnotí a je pravdepodobnejšie, že zmení farbu, najmä ak nie je správne udržiavaná. Môže byť náchylnejšia na vlhkosť a nakoniec ju bude potrebné skôr vymeniť.

Údržba a náklady

A Plot z trstinových rohoží možno chrániť pred vlhkosťou a plesňami pravidelným ošetrovaním Bamboo Booster. Tento olej sa ľahko nanáša pomocou handričky. Bambusové rohože si vo všeobecnosti nevyžadujú veľkú údržbu. Ak si chcete svoju bambusovú rohož užívať ešte dlhšie, odporúčame naniesť novú ochrannú transparentnú vrstvu Bamboo Protector alebo . Bamboo Renovator s farebným pigmentom. To môže časom zvýšiť náklady na údržbu bambusových rohoží a plotov.

Trstinovú alebo bambusovú rohož kúpite na bambooimport.com

V spoločnosti bambooimport.com si uvedomujeme dôležitosť kvality a trvanlivosti. Preto starostlivo vyberáme všetky naše materiály a spolupracujeme so spoľahlivými výrobcami. Ponúkame nielen kvalitné rohože a ploty, ale aj odborné poradenstvo a rýchle dodanie.

Pozrite si našu používateľsky prívetivú webovú stránku a objavte možnosti pre vašu záhradu. Na stránke BambooImport.com sa snažíme premeniť váš vonkajší priestor pomocou našich krásnych bambusových a prútených výrobkov. Pozývame vás na návštevu nášho showroomu a výstavnej záhrady v Beverwijku!